Sposób na szybkie oszczędzanie? Jest Taki


Każdy, czy to student czy to głowa rodziny, dosłownie każdy powinien oszczędzać. Nie mówię tu o fanatyzmie. Przecież przesada w każdą ze stron jest zła. Wydawanie wszystkiego niekoniecznie jest mądrym pomysłem – choć wiem, że niektórym bardzo ciężko jest nie wydać całej pensji, bo przecież trzeba z czegoś żyć.  Dodatkowo, oszczędzanie na wszystkim, dosłownie na wszystkim jest grubą przesadą. Kaprysy, zachcianki też przecież mają prawo być i istnieć. Coś nam się przecież od tego życia należy.
Dlatego, najlepiej oszczędzać małymi krokami. Powoli, ale zawsze do przodu i zawsze do celu. Myślisz, że tak się nie da? Owszem da! I to w bardzo prosty i banalny sposób. Chcesz znać przepis, oto on:
1.       1 sztuka słoika np. taki po sosie, czy ulubionych ogórkach.
2.       Silna wola.
3.        Płatność gotówką ( dlaczego to jest dobry sposób na oszczędzanie – w najbliższej notce).

I to wszystko;)

Jak  połączyć składniki, by wyszły nam upragnione oszczędności?
Już piszę.
Za każdym razem, kiedy dzielnie maszerujesz do sklepu, na pocztę czy zapłacić rachunki, pomyśl przez chwilę: dziś oszczędzę, na pewno się uda. Kiedy już działanie motywacji na swoją podświadomość masz za sobą, zrób sprawunki, zapłać rachunki i wróć do domu. Ale zaraz, zaraz, ktoś powie. Co to za oszczędzanie?!  Już, już piszę. Przychodzisz do domu, wyciągasz przygotowany wcześniej słoik i jeśli masz w portfelu 5 zł wkładasz je tam, mocno zakręcasz i stawiasz na widoku. Brawo! Właśnie oszczędziłeś 5 zł nie mając tego w planach budżetu na ten miesiąc. I rób tak za każdym razem, kiedy w Twoim portfelu znajdzie się 5 zł!  Banalne? No pewnie, że tak! Skuteczne? Oczywiście!

5zł jest magiczne? Nie, to nie oto chodzi!
Jeśli wprowadziłam Cię w błąd to przepraszam. Dementuję w takim razie, że 5 zł jest magiczną monetą, która rozmnaża oszczędności w mgnieniu oka a do tego dzięki niej nie ma się ochoty na odkręcenie słoika i wyciągnięcie „piątaka” np. na… kawę. Przyczyna wyboru akurat tej monety jest bardzo przyziemna. 5 zł po prostu zdarza się na tyle rzadko, żebyś mógł pozwolić sobie na odkładanie, ale na tyle często, byś mógł sobie coś odłożyć. A po co ten słoik? A po to, żebyś widział, jakie efekty daje Twoja ciężka praca i silna wola.

Powodzenia! Na pewno dasz radę!


Ps.: Oczywiście możesz wybrać każdą inną monetę czy banknot. Z doświadczenia wiem, że najlepsze jest jednak 5 zł;)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Oszędzaj - To Proste!

To nic trudnego. Codziennie dostarczymy Ci dawkę świeżych promocji. Ty wybierzesz to co Cię intersuje i kupisz za grosze;) To łatwe. Oszczędzanie jeszcze nigdy nie było tak przyjemne!:) Pomożemy Ci zaoszczędzić na Twoje marzenia!

Archiwum

Odwiedziny

Tropimy Promocje

Codziennie nowe informacje o promocjach a do tego praktyczne rady, jak oszczędzać. Oszczędzaj pieniądze! Damy Ci materiały i pokażemy jak;) Join Us!

Obserwatorzy

Follow by Email

Prawa Autorskie

Wszelkie zdjęcia, informacje, przy których nie podaję źródła, są mojego autorstwa. Zabraniam ich kopiowania i rozpowszechniania bez mojej pisemnej zgody.